Gamtai draugiška asmeninė higiena – kasdienybė ar nemenkas iššūkis? Atrodo, plastikinio maišelio, šiaudelio ar vienkartinio puodelio atsisakymas daugeliui jau nebekelia didesnių problemų, tačiau išvengti plastiko ir aplinkai žalingų ingredientų higienos priemonėse yra kur kas sunkesnė užduotis. Šiandien pristatome pasaulyje vis populiarėjančias alternatyvą įprastiems skystiesiems šampūnams. Tai – kietasis šampūnas ir plaukų muilas.

Kodėl verta ieškoti alternatyvų skystiesiems šampūnams?

- Devyni milijonai tonų – tiek plastiko kiekvienais metais atsiduria vandenynuose. Atsisakydami į plastiką supakuotų produktų, prisidedame prie plastiko taršos mažinimo ir išvengiame sveikatai žalingo BPA. Didžioji dalis kietųjų šampūnų ir plaukų muilų yra supakuoti į perdirbtą popierių ar popierines dėžutes, kurios yra suyrančios. 

- Kietieji šampūnai ir plaukų muilai yra gaminami tik iš koncentruotų aktyviųjų komponentų. Tai padeda saugoti gamtos išteklius ir mažina neigiamą poveikį aplinkai. 

- Pirkdami skystuosius šampūnus „mokame už vandenį", nes jų sudėtyje galime rasti apie 80 proc. vandens. Be to jie sunaudojami  žymiai greičiau. Kietieji šampūnai ir plaukų muilai yra daug labiau koncentruoti – vienas gabalėlis kieto šampūno atstoja du - tris buteliukus skystojo.

- Atradus tinkamą natūralios sudėties kietąjį šampūną ar plaukų muilą plaukai įgauna natūralaus žvilgesio, tampa sveiki ir purūs. Šie produktai teigiamai veikia ir galvos odą. 

- Tokios plaukų priežiūros priemonės labai patogios keliaujant – užima daug mažiau vietos, lengvos, niekada neišsipils lagamine ir nesukels papildomų rūpesčių skrendant su rankiniu bagažu.

Kuo kietasis šampūnas skiriasi nuo plaukų muilo?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kietasis šampūnas nuo plaukų muilo nesiskiria, juk tiek vieno, tiek kito produkto funkcija ta pati – plauti plaukus. Tačiau jų sudėtis ir poveikis – skirtingi.

Kietieji šampūnai yra ekologiška skystųjų šampūnų versija – vietoj įprastos pakuotės kietieji šampūnai yra pakuojami į aplinkai draugiškas pakuotes. Jų sudėtis nuo įprastų šampūnų gali skirtis nežymiai. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kietųjų šampūnų sudėtyje galima aptikti įvairių aliejų, kvapiklių, dažiklių ir medžiagų, formuojančių putas.  Žinoma, juose nėra vandens, pagrindinio skystųjų šampūnų ingrediento. Kietieji šampūnai plauką veikia taip pat kaip ir skystieji – nuo plaukų pašalina susikaupusius riebalus. Pasirinkus plauko tipui netinkamą šampūną plaukai gali išsausėti.

Plaukų muilas yra gaminamas taip pat kaip ir rankų muilas – natūralius aliejus maišant su natrio šarmu, tik dar praturtinamas medžiagomis, teigiamai veikiančiomis plauką. Dėl natūralios sudėties šie muilai leidžia rečiau plauti plaukus ir suteikia natūralaus žvilgesio. Plaukų muilas turi šarminę pH vertę, dėl kurios plaukai gali išsausėti ir pradėti veltis. Kad taip nenutiktų, patartina po plaukų muilo naudojimo plaukus praskalauti rūgštiniu skalavimu*. Kitaip nei kietasis šampūnas, plaukų muilas neputoja arba putoja nežymiai. Tai nereiškia, kad jis plaukų neplauna, produkto putojimas tik palengvina šios priemonės  pasiskirstymą ant plaukų.  

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį prieš pradedant naudoti kietąjį šampūną ar plaukų muilą?

- Sudėtyje neturėtų būti SLS – natrio laureto sulfato (sodium laureth sulfate). Šis ingredientas, gaminamas iš etoksilinto laurino alkoholio, naudojamas įvairiuose paviršių valikliuose, odos ir plaukų prausikliuose. SLS gali dirginti odą, kimšti poras, sausinti plaukus. Produktai, kurių sudėtyje yra natrio laureto sulfato nerekomenduojami sausą, jautrią odą turintiems žmonėms. 

- Įprastuose šampūnuose kvapikliai ir dažikliai dažnai yra gaminami iš naftos produktų, kurie gali dirginti odą ir pažeisti plaukus. Svarbu įsitikinti, kad naudojate natūralios sudėties produktą. 

- Daugelio įprastų šampūnų sudėtyje yra silikono, kuris sukuria plauko stiprumo vaizdą. Deja, silikonas nuo plauko yra sunkiai nuplaunamas, dėl to maistingosios medžiagos negali patekti į plaukus ir jie gali išsausėti. Jei iki šiol naudojote silikono pagrindu pagamintą šampūną, iš pradžių plaukai gali atrodyti ne tokie blizgantys, susivėlę, tačiau kai tik plaukas pripras prie naujo šampūno, šios problemos turėtų nelikti, o plaukai tapti sveiki ir žvilgantys. 

- Skaitydami produktų sudėtį ieškokite natūralių sviestmedžio, kakavos, kokosų, simondsijų, avokadų, arganų ir kitų drėkinamųjų aliejų. Taip pat ir eterinių aliejų, teigiamai veikiančių plauką, pvz: rozmarinų.

- Rinkitės tai, kas tinka būtent jums. Vieniems plaukams labiau gali tikti kietasis šampūnas, kitiems – muilas. Svarbiausia, kad plaukų plovimo priemonė atitiktų jūsų plaukų tipą. Sausėti ir lūžinėti linkusiems plaukams reikėtų rinktis maitinančias ir drėkinančias priemones, sausiems – atstatančias drėgmę, normaliems – drėkinančias, riebiems – būtent riebių plaukų tipui skirtas priemones, kurios padės subalansuoti riebalų išsiskyrimą. Tik išbandę keletą skirtingų produktų atrasite sau tinkamiausią. 

Naudojimas:

Ir kietojo šampūno, ir plaukų muilo naudojimas yra panašus. Plaukus sušlapinkite, priemonės gabalėlį keliskart perbraukite per plaukus, rankomis švelniai įtrinkite į plaukus ir galvos odą, nuplaukite vandeniu. Tam, kad produktas tarnautų ilgiau, palikite jį džiūti kambario temperatūroje ir laikykite sausoje vietoje

* Rūgštinis skalavimas reiškia, kad po plaukų plovimo plaukus reikia praskalauti vandens - acto arba vandens-citrinos sulčių tirpalu. 

Šaltiniai:

Emilija, 2020-08-27

Muilas plaukams su...

FAIR SQUARED muilas plaukams su taukmedžio sviestu skirtas sausiems plaukams ir jautriai galvos odai. Kuriant receptūrą buvo pasirinktas taukmedžio sviestas ir babassu aliejus, nes jie abu ypač švelniai valo ir drėkina. 

Pagal seną tradiciją, į receptą taip pat buvo įtrauktas aukštos kokybės, švelniai perdirbtas ekologiškas alus su apyniais. Teigiama, kad šis vaistinis augalas turi itin plaukams naudingų savybių, sustiprina plaukus.


FAIR-SQUARED produktuose didžioji dalis ingredientų sertifikuoti kaip natūralūs, ekologiški, tinkami veganams bei atitinkantys sąžiningos prekybos (FAIRTRADE) standartus.

Pakuotėje – 2 vnt. muilo po 80 g. ir medžiaginis maišelis.

8,95 € Kaina

Kietasis šampūnas Blueberry

Šampūno formulė sudaryta iš švelnių ploviklių ir augalinių ekstraktų. Šis kietasis plaukų šampūnas lengvai putoja, nedirgina odos.

Tinka sausiems plaukams. 

90 g.

12,00 € Kaina

Muilas plaukams, alyvuogių,...

FAIR SQUARED muilas plaukams su alyvuogių aliejumi.

Suteikia plaukams purumo ir natūralaus žvilgesio.

Pagal seną tradiciją, į receptą taip pat buvo įtrauktas aukštos kokybės, švelniai perdirbtas ekologiškas alus su apyniais. Teigiama, kad šis vaistinis augalas turi itin plaukams naudingų savybių, sustiprina plaukus.


FAIR-SQUARED produktuose didžioji dalis ingredientų sertifikuoti kaip natūralūs, ekologiški, tinkami veganams bei atitinkantys sąžiningos prekybos (FAIRTRADE) standartus.

Pakuotėje – 2 vnt. muilo po 80 g. ir medžiaginis maišelis.

8,95 € Kaina

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: