Vakar pabudau anksčiau, kai šeimyna dar sapnavo paskutinius šviesiausių naktų sapnus. Pravėriau duris ir basomis pasileidau per savo vaikystės sodą. Ėjau mamos daržo link, kur po rasotais lapais manęs laukė raudoniu šviečiančios braškių širdelės.

Ranka braukiau smilgų viršūnes, ausis glostė besipinančios paukščių trelės, kai daržo prieigose mano akis užkliuvo už vienišo, išstypusio krapo. Negalvodama nuskyniau krapo šakelę ir užsimerkusi prikišau prie nosies. Turėjau stabtelti, nes vienai minutei mane nunešė salsvai žalia, jokių analogų neturinčio kvapo banga. Maža, gležna, žalia šakelė, plunksniškai suskaidytais lapeliais apgaubė savo galinga kvapnia aura. Tai - ne vien tik kvapo molekulės, mūsų kūne užsukančios sudėtingą kvapo atpažinimo procesą, vykstantį nesąmoningai, mums nesuvokiant jo algoritmo. Ir ačiū Dievui! Visai nenoriu uostydama krapą galvoti, kaip nosyje esantys  receptoriai, dirginami kvapo, siunčia reikalingą informaciją į konkrečią mano smegenų žievės dalį, kuri, įvykus reikiamoms neuronų jungtims, man pasako, jog aš uodžiu krapą. 

Trumpas uoslinės puotos momentas, kurį patyriau šviesų vasaros rytą, man iškėlė vaikystės prisiminimus pilno šaltibarščių dubens, stovinčio ant seno močiutės ąžuolinio stalo, drėgnoje „sklepo“ prieblandoje kvepiančio žalio emaliuoto puodo, kuriame mama akmeniu paspaudė šviežiai užraugtus agurkus, ir akimirką iš mano pačios virtuvės, kai pirmą kartą gaminau savo šeimai krapų pesto, visa suplukusi, apsitaškiusi, bet beprotiškai laiminga, kad ant liežuvio galo jaučiau būtent TĄ saldžiai aitroką aliejuotą skonį. 

Tyliai mintyse šūktelėjau: „Sustok akimirka žavinga!“ Ir ji sustojo, ji tikrai sustojo. Leido man pasimėgauti, išbūti tiek, kiek dabar noriu joje būti, pasidžiaugti ir gal net pajusti, kaip nešukuotais plaukais prabėgo švelnūs praėjusių dienų ilgesio pirštai.

Niekas iš mano šeimos taip ir nesužinojo, kodėl ant pusryčių stalo, prie raudonų braškių kupino dubens, gulėjo vieniša krapo šakelė. Tik aš, kaip slapta suokalbininkė, gurkšnodama rytinę kavą vis paimdavau ją ir prikišdavau prie nosies. Trumpai, bet godžiai trukteldavau svaiginančio kvapo ir vos vos nusišypsojusi padėdavau atgal.

Myliu kvapus (jei tokią efemerišką esybę galima mylėti), mėgstu juos uosti, jais mėgautis, žaisti juos maišydama, kvepinti ir kvepintis. Nesu profesionali kvapų žinovė. Ir tikrai nedrįsiu puikuotis savo aromatiniu „neišmanymu“, kai aplinkui apstu savo srities specialistų – kvapų menininkų, aromaterapijos guru, kvapų kūrėjų. Noriu pasidalinti tuo, ką atradau gyvendama, augindama vaikus, kvepindama bei kvapais gydydama kūną, sielą ir aplinką.

Tiesą sakant, nereikėjo ilgai galvoti apie ką galėtų ir turėtų būti pirmasis straipsnis. Temą pasiūlė laikmetis, kuomet titaniška jėga mus „prispaudė“ sunkiai pakeliamas karštis.

Tad nekvestionuojamas mano šiandienos herojus – hidrolatas.

Nepasakosiu jums, kaip šis stebuklingas gamtos skystis atsiranda mažame buteliuke ir kiek stebulingų savybių neša kiekvienas hidrolato lašas. Šios informacijos apstu interneto platybėse. 

Tiesiog raginu šį mažą, tamsaus stiklo buteliuką padaryti savo bendrininku ir bendrakeleiviu.

Apgyvendinkite jį sau po ranka, pasiimkite su savimi į darbą, kiemą, pliažą. Net vedžiojant šunį, turėkite jį kišenėje. Kai tik pajusite, kad karštis darosi nepakenčiamas, purškite jį ant veido, dekolte srities, plaukų. Hidrolatas atgaivins, sudrėkins išdžiuvusią odą ir suteiks, taip trokštamą gaivumo pojūtį.

Mano šaldytuve, garbingai stovi bent dviejų rūšių hidrolatai. Eidama pro šalį, kaskart palepinu savo veidą aromatinga gaivia dulksna. Ši slapta, trumputė procedūra padeda sustoti, atsipūsti ir atvėsti (ne tik nuo vasaros, bet ir nuo kasdienos darbų, santykių karščio).

Šiuo metu vasarnamių gėlynai, pajūrio kopos, parko takeliai išsipuošę viliojančiais erškėtrožių žiedynais, o dailiai išpuoselėtuose rožynuose tarpsta begalė rūšių spalvingų rožių žiedų. Rožių kvapas atnaujina ir nuskaidrina mintis, padeda joms pakilti virš įtraukiančios kasdienybės. Senoji išmintis teigia, kad šis aromatas padeda priimti teisingus sprendimus.

Vienas iš mano TOP 5 hidrolatų - Rožių (damaskinių) hidrolatas, kuris intensyviai vėsina ir ramina kaistančią odą, atgaivina ir tonizuoja. Be to, jis tinkamas įvairiems odos tipams: sausai, jautriai, normaliai ir brandžiai.

Galite jį naudoti kaip greitąją gaivinimo pagalbą karštuoju metu – purkšti kaip dulksną, kaskart kai norite atsigaivinti, ir leisti odai sugerti hidrolatą.

Arba/ir kasdienėje odos priežiūroje – kaip prausiklį/makiažo valiklį ar odos drėkiklį. 

Man tai ne tik gaiviklis ir kasdienės kosmetikos priemonė. Šiuo hidrolatu kvepinuosi, kaip gaiviausiais vasaros kvepalais. Ilgainiui oda prisigeria nuostabaus aromato ir jaučiuos, lyg kasdienoje būčiau nuolat abgaubta kvapnaus debesio.

Mano dukros atrado, jog papurškus hidrolatą ant plaukų, daug lengviau iššukuoti pašėlusias auksines (ir ne tik:)) garbanas. O kai viena dukrelė buvo mažesnė, homeopatas gydytojas jai skyrė patepimus rožių aliejumi. Nustebusi kilnojau antakius, kuomet šis komentavo, jog rožių kvapas stiprina harmoningo augimo, delikataus grožio pojūčio ir pasitikėjimo jėgas. Tad rožių eterinio aliejaus buteliukui reikėtų atrasti vietos kiekvienos moters kosmetinėje.

Dar viena priemonė iš priverstinės, tapusi neatsiejama kasdienos palydove – dezinfekuojantis ir drėkinantis rankų valiklis. Karantinas baigėsi ir tiek dvasiai, tiek kūnui prasidėjo atostogos. Ir tai, kas tris mėnesius buvo privaloma – plautis ir dezinfekuotis rankas, tapo nuostabiu, kvapniu įpročiu. Ar galima atsispirti šiam deriniui čiobrelių, eukaliptų, levandų, citrinų, niaoulio, raudonėlių, cinamonų ir egiptinių kmynų eterinių aliejų kvapams? Aš negaliu ir mano dukros negali, ir net vyras santūriai pripažįsta šio produkto privalumus. 

Bet vyrų ir kvapų santykis – atskira tema ir apie ją kitą kartą :)

Užsukite į mūsų skiltį GERAI SAVIJAUTAI. Čia tikrai rasite stulbinančią aromaterapinę puokštę.

Gaivinkimės, kvėpinkimės, suteikime sau erdvės polėkiui ir skrydžiui.

Šviesių minčių ir gaivaus vasaros vėjo linkėdama,

Lina, moteris, žmona ir mama

2020-06-25

Dezinfekuojantis ir...

Dezinfekuojantis ir drėkinantis rankų valiklis. Rankų valiklio sudėtyje nekenksmingos, bet efektyvios medžiagos, kurių veiksmingumas pagrįstas aromaterapinėmis savybėmis:

- 30% etanolio

- natūraliais drėkikliais - alavijais ir augaliniu licerinu

- stipriu eteriniu aliejų mišiniu - čiobrelių, eukaliptų, levandų, citrinų, niaoulio, raudonėlių, cinamonų ir egiptinių kmynų eteriniai aliejai

4,60 € Kaina

Eterinių aliejų mišinys...

Eterinių aliejų mišinys padeda apsaugoti gyvūną nuo nepageidaujamų vabzdžių – uodų, erkių - gamtoje.

100% natūralus.

Pakuotės tūris: 5 ml. 

Aktyvūs ingredientai: natūralūs citrinžolių, citronelų, levandų, atlasinių kedrų ir citrinakvapių eukaliptų eteriniai aliejai. Šie eteriniai aliejai aromaterapijoje naudojami atbaidyti nepageidaujamus vabzdžius, nenaudojant sintetinių medžiagų ir kvapiklių.

5,90 € Kaina

Aromaterapinis purškalas...

Aromaterapinis purškalas, pagamintas iš natūralių eterinių aliejų, skirtas norintiems ramybės gamtoje. 

Veikliosios medžiagos: arbatmedžio, citronelų, atlasinių kedrų, citrinakvapių eukaliptų, gvazdikėlių, pelargonijų eteriniai aliejai, nimbamedžio aliejus.

Purkškite ant drabužių kiekvieną kartą einant į gamtą. Naudojant vaikams, pukškite ant nosinaitės ir įdėkite į drabužių kišenėlę arba į vežimėlį.

5,90 € Kaina

Rožių vanduo (hidrolatas)

Rožių vanduo (hidrolatas) puikiai tinka visiems odos tipams, bet ypač rekomenduojamas sausesnei veido odai.

Hidrolatas - natūralus tonikas, prausiklis, odos gaiviklis.

Lot. Pavadinimas: Rosa damascena

Kilmės šalis: Bulgarija

100ml

7,90 € Kaina

Levandų vanduo (hidrolatas)

Hidrolatas - natūralus tonikas, prausiklis, odos gaiviklis.

Levandų vanduo (hidrolatas) - tai pats populiariausias hidrolatas, išgaunamas distiliuojant levandas (lot. lavendula angustifolia).

Levandų vanduo turi antiseptinių, raminančių savybių.

Padeda mažinti žaizdeles, todėl naudojamas kosmetikoje po skutimosi, valo ir tonizuoja odą. Tinkamas net jautriai kūdikių odelei.

Turi raminantį poveikį, nuima stresą, padeda atsipalaiduoti;

Levandų vanduo gali būti naudojamas kaip universalus tonikas, tinkantis tiek sausai, tiek riebiai, jautriai ar brandžiai veido odai.

Būnant sausose patalpose veidą ir kaklą apsipurškite levandų vandeniu keletą kartų per dieną ir palikite natūraliai nudžiūti.

Galima skalauti plaukus – suteiksite jiems žvilgesio.

7,90 € Kaina

Mandarinų (raudonųjų,...

5ml

Lotyniškas pavadinimas: Citrus reticulata Blanco var. Tangerine

Kilmės šalis: Italija, Kalabrijos regionas, ekologinis citrusų ūkis

Sertifikatai: Kosher ir HALAL sertifikuotas

Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Myrcene, Limonene

Išgavimo būdas: šalto spaudimo būdu iš vaisiaus žievelių.

Augalo dalis: žievelė

Aromatas: šviežias, saldus

Nata: viršutinė

4,40 € Kaina

Bergamočių eterinis aliejus

5ml

Lotyniškas pavadinimas: Citrus Bergamia Risso

Kilmės šalis: Italija, Kalabrijos regionas, ekologinis citrusų ūkis

Sertifikatai: Kosher, Halal

Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Limonene, Beta pinene, Gamma terpinene, Geranial

Išgavimo būdas: šalto spaudimo 

Augalo dalis: žievelės

Aromatas: švelnus citrusinis

Nata: viršutinė

6,50 € Kaina

Natūralaus sojų vaško žvakė...

Natūralios, sertifikuotos (be GMO) sojų vaško žvakės kuriamos rankomis Jums. Kiekvienas indelis ypatingas – pripildytas tikro lietuviškumo ir Jūsų norimo kvapo natomis.

100 g žvakė nedūžtančioje pakuotėje. Degimo laikas 20-23 val.

10,00 € Kaina

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: